Plats Start nr Förnamn Efternamn Förening/Ort/Land - Mellantid 1 - Tid Tid Efter Pace
1 40 Philip von Rosen HSK 00:16:48 33:50 03:23
2 2 PÃ¥l Norman Gympa med Pia 00:17:17 35:03 1:12 03:30
3 231 Marti Mustanen Gympa med Pia 00:17:49 36:10 2:19 03:37
4 377 Marcus Nilsson 00:18:16 36:20 2:29 03:38
5 10026 Jan-Olof Andersson Roslagsbro IF 00:18:16 37:13 3:22 03:43
6 146 Peter Mickos Stocklunda Rörservice 00:18:52 37:33 3:42 03:45
7 64 Braulio Ahumada Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:18:32 37:41 3:50 03:46
8 72 Micke Sjöblom Team Stockholm maraton 00:18:39 37:53 4:02 03:47
9 87 Alr Klein 00:19:30 38:53 5:02 03:53
10 16 Mikael Hellhorn Ericsson FK 00:19:31 39:09 5:18 03:54
11 181 Christofer Pärnerteg 00:20:11 39:14 5:23 03:55
12 39 Mikael Honauer Gympa med Pia 00:19:30 39:16 5:25 03:55
13 119 Martin Jarbeck 00:19:32 39:36 5:45 03:57
14 3 Joakim Perani 00:19:23 39:42 5:51 03:58
15 139 Thomas Björn 00:20:13 39:44 5:53 03:58
16 157 Per Martinsson LiTHe Kollo 00:19:43 39:47 5:56 03:58
17 46 Ari Tikka No Jive 00:19:25 39:51 6:00 03:59
18 95 Felix Molin Tuffa Pojkarna 00:19:27 40:31 6:41 04:03
19 135 Simon Petersson Tuffa Pojkarna 00:19:45 40:50 6:59 04:05
20 117 Ludvig Dickman 00:20:10 41:02 7:11 04:06
21 162 Fredrik Malmgren Ackersdomare 00:20:07 41:03 7:12 04:06
22 10010 Magnus Arvidsson 00:20:07 41:03 7:12 04:06
23 8 David Wester Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:20:33 41:22 7:31 04:08
24 7 Oscar Wester Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:20:32 41:27 7:36 04:08
25 69 Patrik Fagerström Team Kitana Judo Åkerberga Karateklubb 00:20:15 41:33 7:42 04:09
26 180 David Pärnerteg 00:20:51 41:42 7:52 04:10
27 120 Mathias Lagerblad Klass1 Österskärsskolan 00:20:59 41:46 7:56 04:10
28 29 Peter Dahlqvist Friskis & Svettis Lag3 00:20:44 41:55 8:05 04:11
29 179 Jens Melkeraaen 00:21:26 42:03 8:12 04:12
30 71 Mats Linjegren Team Skavsåret IF 00:21:21 42:05 8:14 04:12
31 35 Janne Hubinette Gympa med Pia 00:20:44 42:10 8:19 04:13
32 170 Magnus Pierre Klass1 Österskärsskolan 00:21:00 42:15 8:24 04:13
33 81 Kamyar Sajjadi Österåkers Taekwondo Klubb 00:21:06 42:48 8:57 04:16
34 82 Mazyar Sajjadi Österåkers Taekwondo Klubb 00:21:55 42:49 8:58 04:16
35 185 Viktor Hjorth Klass1 Österskärsskolan 00:21:06 42:52 9:01 04:17
36 49 Gabriel Longueville Nortech 00:21:17 42:57 9:06 04:17
37 104 Håkan Persson Klass1 Österskärsskolan 00:21:05 42:58 9:07 04:17
38 167 Thomas Ebeling 00:21:28 43:00 9:09 04:18
39 56 Andreas Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:20:49 43:05 9:14 04:18
40 278 Toni Kujanpää 00:20:56 43:05 9:14 04:18
41 186 Mikael Hjorth Klass1 Österskärsskolan 00:21:47 43:12 9:21 04:19
42 136 Stefan Hamrin 00:21:41 43:15 9:24 04:19
43 399 Anders Juhlin 00:21:20 43:15 9:25 04:19
44 144 Lars Carlstein Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:21:15 43:17 9:26 04:19
45 9 Emil Lundkvist Tuffa Pojkarna 00:20:33 43:18 9:27 04:19
46 127 Nick Oneill 00:20:40 43:20 9:29 04:20
47 61 Martin Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:21:19 43:21 9:30 04:20
48 177 Stefan Lindmark Klass1 Österskärsskolan 00:21:47 43:23 9:33 04:20
49 150 André Rutström Ackersdomare 00:21:33 43:45 9:54 04:22
50 60 Linus Lundin Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:20:44 43:46 9:55 04:22
51 398 Niklas Larsson LiTHe Kollo 00:21:58 43:47 9:57 04:22
52 99 Gustaf Hermansson 00:22:08 43:49 9:58 04:22
53 178 Thomas Langemar 00:21:57 43:50 9:59 04:23
54 79 Beppe Hellsin Österåkers Taekwondo Klubb 00:21:54 43:55 10:04 04:23
55 369 Johan Sköld OK Roslagen 00:21:39 43:55 10:04 04:23
56 155 Fredrik Lindqvist 00:21:57 43:56 10:05 04:23
57 63 Bolle Henningsson Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:21:35 44:02 10:11 04:24
58 57 Christer Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:22:13 44:03 10:12 04:24
59 68 Juha Lagerberg Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:21:34 44:05 10:14 04:24
60 161 Fredrik Carlvik Ackersdomare 00:21:51 44:09 10:18 04:24
61 103 Hjalmar Israelsson 00:22:47 44:27 10:36 04:26
62 187 Patrik Pettersson 00:22:10 44:32 10:41 04:27
63 281 Peter Olsson Röllingby gymnasium 00:22:21 44:34 10:43 04:27
64 386 Peter Fagrell 00:22:02 44:42 10:51 04:28
65 10018 Anders Fors Solna 00:22:14 44:46 10:55 04:28
66 10 Elias Johansson Tuffa Pojkarna 00:21:39 44:52 11:01 04:29
67 394 Alexander Svensson Ackers F98 00:21:31 44:54 11:04 04:29
68 90 Christer Eklöf 00:23:04 45:00 11:09 04:30
69 288 Erik Lundin 00:21:24 45:09 11:18 04:30
70 393 Anders Grönlund LK Mjölksyra 00:22:45 45:11 11:20 04:31
71 189 Martin Elofsson 00:22:18 45:16 11:25 04:31
72 70 Teo Hässler Team Kitana Judo Åkerberga Karateklubb 00:22:12 45:21 11:30 04:32
73 62 Tommy Eklund Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:22:42 45:33 11:42 04:33
74 134 Robert Forss 00:22:03 45:36 11:45 04:33
75 77 Babak Alinasab Österåkers Taekwondo Klubb 00:21:36 45:39 11:48 04:33
76 132 Per-Eric WÃ¥rd Tuffa Pojkarna 00:21:40 45:39 11:48 04:33
77 10027 Per Linderoth 00:22:17 45:41 11:50 04:34
78 11 Reidar Finnestad Bamse racing team 00:22:51 45:47 11:56 04:34
79 43 Peter Nummert Itrim 00:23:01 45:59 12:08 04:35
80 85 Alain Gouygou 00:22:10 46:02 12:11 04:36
81 164 Johan Jansson 00:22:20 46:09 12:18 04:36
82 285 Mikael Andersson Tuffa Pojkarna 00:23:29 46:12 12:21 04:37
83 110 Joakim Malmerfelt 00:23:39 46:29 12:38 04:38
84 121 Mats Graesén 00:22:05 46:42 12:51 04:40
85 80 Felix Sandström Österåkers Taekwondo Klubb 00:23:15 46:46 12:55 04:40
86 102 Hans Blomberg 00:22:48 46:47 12:56 04:40
87 106 Jamie Perry 00:23:10 46:54 13:03 04:41
88 37 Mats Rosenholm Gympa med Pia 00:23:02 47:03 13:12 04:42
89 83 Simon Frostner Österåkers Taekwondo Klubb 00:23:30 47:09 13:18 04:42
90 93 Claes Pettersson 00:22:49 47:11 13:20 04:43
91 160 Christer Naesenius 00:23:56 47:18 13:27 04:43
92 107 Jan Lindblom 00:23:14 47:25 13:34 04:44
93 183 Christofer Adding Klass1 Österskärsskolan 00:23:33 47:28 13:37 04:44
94 51 Johan Törnqvist Nortech 00:23:30 47:31 13:40 04:45
95 184 Daniel Emanuelsson 00:22:51 47:35 13:45 04:45
96 10028 Benny Halvarsson Orrmofishing 00:22:44 47:37 13:46 04:45
97 147 Mikael Tillberg 00:22:47 47:39 13:48 04:45
98 53 Viktor Tennström Nortech 00:23:25 47:40 13:49 04:46
99 26 Mats Kimwall Friskis & Svettis Lag2 00:23:49 47:45 13:55 04:46
100 286 Fredrik Nordkvist Nowe 00:23:18 47:49 13:58 04:46
101 105 Jacob Rydholm 00:23:27 47:49 13:58 04:46
102 10001 John Nilsen Tranöy IF Norge 00:23:03 47:54 14:04 04:47
103 279 Magnus Brisman 00:23:46 47:57 14:07 04:47
104 154 mats Juhlin Mykidoo 00:22:53 48:04 14:13 04:48
105 111 Johan Fröberg 00:24:36 48:07 14:16 04:48
106 18 Christoph Kind Friskis & Svettis Lag1 00:23:54 48:08 14:17 04:48
107 284 Jonathan Hörman Tuffa Pojkarna 00:23:28 48:09 14:18 04:48
108 145 Christer Gustavsson Stocklunda Rörservice 00:23:45 48:11 14:20 04:49
109 173 Fredrik Salqvist Klass1 Österskärsskolan 00:23:59 48:11 14:21 04:49
110 392 William Hasselström Ackers P97 00:22:28 48:14 14:23 04:49
111 149 Kent Ullberg 00:24:01 48:14 14:23 04:49
112 47 Alexander Tennström Nortech 00:24:20 48:16 14:25 04:49
113 156 Jan Karlsson 00:25:15 48:17 14:26 04:49
114 58 Christian Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:24:07 48:19 14:28 04:49
115 168 Richard Johansson 00:24:18 48:20 14:29 04:50
116 45 Tobias Lindgren LiTHe Kollo 00:23:48 48:22 14:31 04:50
117 32 Ulf Bäckstedt Friskis & Svettis Lag4 00:23:50 48:24 14:33 04:50
118 113 Jonny Munkhammar 00:24:02 48:33 14:42 04:51
119 38 Micke Persaud Gympa med Pia 00:23:20 48:34 14:43 04:51
120 25 Mathias Sundman Friskis & Svettis Lag2 00:25:06 48:39 14:48 04:51
121 73 Krister Stark Åkersberga Bygg&Trä 00:23:49 48:40 14:49 04:52
122 108 Jeff Gibbs 00:24:23 48:46 14:55 04:52
123 91 Christer Beckman 00:23:38 48:48 14:57 04:52
124 151 Per Sundström 00:23:51 49:03 15:12 04:54
125 153 Peter Lemon 00:24:39 49:17 15:26 04:55
126 287 Bert Söderman 00:24:05 49:20 15:29 04:56
127 31 Tommy Eriksson Friskis & Svettis Lag3 00:24:16 49:30 15:39 04:57
128 142 Tommy Thorell 00:24:06 49:32 15:41 04:57
129 163 Tommy Jansson 00:24:19 49:36 15:45 04:57
130 138 Thomas Nygård 00:24:34 49:38 15:47 04:57
131 76 Patrik Andersson Åkersberga Bygg&Trä 00:24:20 50:06 16:15 05:00
132 131 Per Åström 00:24:46 50:11 16:21 05:01
133 10030 Christer Skog Sportsupportcenter 00:24:59 50:22 16:31 05:02
134 96 Glenn Lundgren 00:26:01 50:23 16:32 05:02
135 396 Malcolm Scott Ackersdomare 00:22:28 50:25 16:34 05:02
136 19 Erik Lönn Friskis & Svettis Lag1 00:24:37 50:27 16:36 05:02
137 280 Lars Jönsson Posten 00:25:12 50:32 16:41 05:03
138 122 Mats Rosengren Tuffa Pojkarna 00:23:19 50:47 16:56 05:04
139 123 Mats Sköld 00:25:07 50:48 16:57 05:04
140 283 Christopher Hörman Tuffa Pojkarna 00:24:44 50:59 17:08 05:05
141 126 Mikael Persson 00:25:10 51:07 17:16 05:06
142 289 Björn Båryd 00:25:00 51:08 17:17 05:06
143 125 Mikael Andersson 00:24:45 51:18 17:27 05:07
144 115 Kalevi Petersson Tuffa Pojkarna 00:25:26 51:50 17:59 05:11
145 137 Steven Bilow 00:25:10 51:55 18:04 05:11
146 166 Mickael Davidsson 00:24:43 52:00 18:10 05:12
147 188 Peter Jakobsson 00:26:09 52:07 18:16 05:12
148 152 Ola Martis Bilprovning 00:25:26 52:09 18:18 05:12
149 159 Ulf Carlsson 00:26:00 52:12 18:21 05:13
150 17 Bengt-Ã…ke Dickman Friskis & Svettis Lag1 00:25:45 52:16 18:25 05:13
151 74 Mats Nilbrink Åkersberga Bygg&Trä 00:25:48 52:20 18:30 05:14
152 172 Magnus Lind 00:25:41 52:21 18:31 05:14
153 158 Bengt Ekehult Klass1 Österskärsskolan 00:25:39 52:37 18:46 05:15
154 116 Lennart Burenius 00:27:09 52:56 19:05 05:17
155 143 Ulf Lundgren 00:25:14 53:16 19:25 05:19
156 23 Klaes Ek Friskis & Svettis Lag2 00:27:20 53:46 19:56 05:22
157 148 Björn Larsson 00:26:55 53:53 20:02 05:23
158 282 Henry Söderström 00:26:13 54:04 20:13 05:24
159 141 Tomas Johansson 00:26:26 54:06 20:15 05:24
160 165 Markus Skotte 00:26:31 54:07 20:17 05:24
161 33 Christer Isaxon Gympa med Pia 00:26:07 54:09 20:19 05:24
162 277 Krister Salomonsson 00:26:30 54:15 20:24 05:25
163 395 HÃ¥kan Svensson Ackers F98 00:25:59 54:16 20:25 05:25
164 391 Thomas Hasselström Ackers P97 00:26:25 54:25 20:34 05:26
165 10024 Leif Ahlskog 00:25:50 54:30 20:39 05:27
166 109 Joakim Stenberg 00:26:54 54:39 20:48 05:27
167 182 Patrik Anell 00:26:56 54:44 20:53 05:28
168 42 Mats Junghem Itrim 00:26:37 54:44 20:53 05:28
169 124 Mats Andersson 00:27:18 54:44 20:53 05:28
170 75 Micke Petterson Åkersberga Bygg&Trä 00:26:55 54:53 21:02 05:29
171 171 Kenneth Johansson 00:27:38 55:20 21:29 05:32
172 176 Peter Alexandersson Atensis 00:27:35 55:37 21:46 05:33
173 89 Bengt-Åke Söderman 00:28:09 55:40 21:49 05:34
174 34 Dick Eriksson Gympa med Pia 00:28:26 56:17 22:26 05:37
175 368 Lennart Engman Klass1 Österskärsskolan 00:28:06 56:26 22:35 05:38
176 114 Jörgen Neckman 00:27:37 57:00 23:09 05:42
177 169 Anders Heimer Klass1 Österskärsskolan 00:26:45 57:04 23:13 05:42
178 140 Fredrik Stenberg 58:03 24:13 05:48
179 20 Jerome Bates Friskis & Svettis Lag1 00:29:03 58:20 24:29 05:50
180 65 Christer Räfting Team Kitana Judo Åkerberga Karateklubb 00:28:49 58:27 24:36 05:50
181 133 Richard Edberg 00:27:19 59:06 25:15 05:54
182 174 Justin Max Aldred Åkersberga Bygg&Trä 00:30:27 59:23 25:32 05:56
183 52 Daniele Cantoro Nortech 00:29:18 59:43 25:52 05:58
184 27 Patrik Chylström Friskis & Svettis Lag3 00:29:05 1:00:32 26:42 06:03
185 66 Haris Kasumovic Team Kitana Judo Ã…kerberga Karateklubb 00:30:22 1:00:50 27:00 06:05
186 12 Johan Forsmark CC Rental 00:29:31 1:00:53 27:03 06:05
187 28 Per-Anders Sjölin Friskis & Svettis Lag3 00:30:37 1:02:20 28:29 06:14
188 41 Kjell Fagéus Itrim 00:31:45 1:03:53 30:02 06:23
189 175 Kent Björn 00:32:18 1:04:17 30:26 06:25
190 101 Tommy Malmqvist Friskis & Svettis Lag4 00:32:08 1:05:08 31:17 06:30
191 55 Anders Lundin Skärgårdsgymnasiet 10 km 00:33:41 1:08:19 34:28 06:49
192 100 Kenneth Engström 00:34:30 1:10:53 37:02 07:05
193 88 Anders Pettersson 00:34:33 1:12:52 39:01 07:17
194 15 Lars-Erik Forsberg DIF Orientering 00:35:11 1:15:51 42:00 07:35
195 225 Maris Ciparsons Friskis & Svettis Lag3 00:44:39 1:28:08 54:17 08:48
196 128 Niklas Wikman 00:44:15 1:28:09 54:18 08:48
 

Comments are closed.



Bad Behavior has blocked 137 access attempts in the last 7 days.