Slutgiltiga resultat är nu upplaggda.

Nytt 2011:  Se din egen målgång!

Gå in i resultatlistan  och klicka på ert namn, så kommer en video rulla igång från dom sista metrarna på banan.

Kolla hur starka ni såg ut på spurten, titta och njut!

Nytt rekord för österåkersmilen!

775 anmälda, 700 startade i alla klasserna och 661 kom runt sin bana.

Välkomna åter nästa år, då är det 25-årsjubileum. Och glöm inte anmäla er till Nedräkningen i vår – en kul uppvärmning inför Österåkersmilen!

Lagresultat från Österåkersmilen 2011

Österåkersmilen

Plac. Lagnamn Resultat
1. CSKA RIBBAKOV   2:15:25
Tomas Stenström   35:13
Simon Bryant   38:41
Marcus Bell   42:13
Janne Koivuperä   43:18
Anton Klevstad (-4:00)   43:58
Ronald Cheng (-4:00)   45:13
Markus Nilsson (-4:00)   47:21
Matias Hallgren (-4:00)   47:23
Christian Finnerman (-4:00)   48:08
Kenneth Engström (-4:00)   1:16:38
2. Kitana Judo/Åkersberga Karateklubb   2:28:51
Braulio Ahumada   39:18
Gustav de Amaral   42:52
David Wester   43:20
Oscar Wester   43:21
Juha Lagerberg (-4:00)   46:24
Redouane Benselama (-4:00)   51:15
Lars Bergström (-4:00)   51:25
Mattias Andersson (-4:00)   52:09
Max Ebenfelt (-4:00)   1:10:53
3. ICA Kvantum   2:33:03
David Bergenlund   40:38
Fanny Fredriksson   40:38
Jesper Sundvall   42:48
Filip Malmqvist   44:59
Jonas Malmborg (-4:00)   49:17
Luisa Malmqvist (-4:00)   54:48
Ida Holmström (-4:00)   56:11
Manuela Chiarito (-4:00)   1:05:47
4. Åkersberga Tennisklubb   2:43:57
Annv Suchdev   44:38
Caroun Sandar   46:29
Jonas Hävren   48:16
Magnus Moberg   48:34
Thomas Saleteg (-4:00)   49:24
Jonas Sundsten (-4:00)   51:36
Philip Dardel (-4:00)   52:00
Monica Strömberg (-4:00)   56:22
Robert Dardel (-4:00)   59:06
Ola Svensson (-4:00)   1:02:32
5. Åkersberga Bygg/Trä   2:51:10
Marcus Olofsson   41:25
Krister Stark   49:34
Oliver Abrahamsson   51:16
Janne Svensson   52:55
Mats Nilbrink (-4:00)   58:18
Patrik Sandberg (-4:00)   1:02:42
Anton Nilbrink (-4:00)   1:05:08
Sai Johansson (-4:00)   1:07:02
Andri Elfarsson (-4:00)   1:10:53
Åsa Svensson (-4:00)   1:13:32
6. Skärgårdsstads IF   2:51:42
Jan Hübenette   42:49
Per Sundström   47:13
Michael Eriksson   48:41
Kent Johansson   52:59
Caroline Hübenette (-4:00)   53:01
Harry Hemming (-4:00)   1:00:12
Anna Wictorin (-4:00)   1:13:43
Amélie Brolin (-4:00)   1:18:39
Leif Age (-4:00)   1:18:39
7. Rydells   2:52:04
Micke Ullgren   36:40
Ted Jansson   45:46
Gustav Jäderlund   48:49
Anders Karlsson   48:49
Robert Lindgren (-4:00)   50:38
Muriel Steiner (-4:00)   50:38
8. Svenska Kyrkan   2:55:57
Christoph Kind   47:42
Isak Sköld   48:52
Jonas Olsson   49:07
Hanna Lundström   50:16
Hans Sköld (-4:00)   51:40
Marcus Wikström (-4:00)   56:43
Ulla-Karin Westlin (-4:00)   1:05:17
Erik Lundström (-4:00)   1:05:18
Gunilla Buhre (-4:00)   1:42:39
9. Itrim   3:21:59
Rikars Kramer   50:18
Mikael Håkansson   52:44
William Dahlberg-Nummert   54:19
Ulrica Håkansson   56:38
Markus Kruse (-4:00)   1:00:03
Joakim Westin (-4:00)   1:02:18
Jörgen Neckman (-4:00)   1:04:08
10. Solsidan avd Norr   3:27:30
Daniel Palm   53:46
Katarina Hilton   57:20
Matts Arkinger   57:29
Jessica Persson   58:55
Claire Arkinger (-4:00)   59:00
Björn Arkinger (-4:00)   1:00:04
Sara Palm (-4:00)   1:00:14
Mats Edin (-4:00)   1:02:12
Nina Edin (-4:00)   1:06:20
11. Fastighetsbyrån   3:40:02
Fredrik Hellström   47:27
Viktor Tennström   53:55
Mattias Falck   58:44
Peter Ribbing   59:56
12. Miljöpartiet Österåker   3:42:40
Jonas Jonsson   50:56
Roger Stalås   55:58
Monique Stalås Hörnsten   56:16
Karl E Svensson   1:03:30
Sara Kjernholm (-4:00)   1:04:12
13. Nortech   3:53:00
Ibraheem Yasahar   55:05
Alexander Tennström   56:27
Jenny Nilsson   1:00:15
Sophie Liljeblad   1:01:13
 

Comments are closed.



Bad Behavior has blocked 12621 access attempts in the last 7 days.