Österåkersmilen 10km




Herrar





Pl. Namn Född Förening/Ort/Land Kat. Startnr Resultat
1 Carl Wistedt 1980 H 716 34:28:00
2 Tomas Stenström 1981 Cska Ribbakov H 692 35:13:00
3 Staffan Wennerstad 1973 K3 IF H 775 35:34:00
4 Sébastien Grenier 1980 CA Possession H 601 35:52:00
5 Joakim Eriksson 1992 Estuna IF H 778 36:10:00
6 Claes Theander 1975 HiQ H 702 36:19:00
7 Micke Ullgren 1971 Rydells H 747 36:40:00
8 Simon Bryant 1979 H 91 38:41:00
9 Jon M. Steging 1981 Rörösjöns IK H 649 38:43:00
10 Braulio Ahumada 1989 H 552 39:18:00
11 Anders Lindberg 1971 H 638 39:21:00
12 David Bergenlund H 562 40:38:00
13 Joakim Perani 1972 SPIF Triathlon H 780 41:00:00
14 Håkan Cederberg 1974 H 756 41:24:00
15 Marcus Olofsson H 669 41:25:00
16 Bengt Wiberg 1957 FK Studenterna H 714 41:40:00
17 Marcus Bell 1980 H 103 42:13:00
18 Robert Pedersen 1976 Järfälla OK H 675 42:24:00
19 Fredrik Nöu 1967 H 733 42:40:00
20 Christoffer Wallin 1984 H 707 42:45:00
21 Jesper Sundvall H 696 42:48:00
22 Jan Hübenette 1969 Skärgårdsstads IF H 613 42:49:00
23 Gustav de Amaral 1968 H 584 42:52:00
24 Anders Thelemyr 1964 Duvbo IK H 782 42:55:00
25 Janne Koivuperä 1978 H 625 43:18:00
26 David Wester 1986 H 711 43:20:00
27 Oscar Wester 1986 H 712 43:21:00
28 Thomas Wall 1975 Thomas Cook Northern Europe H 725 43:25:00
29 Torbjörn Vading 1965 Sunnersta AIF H 706 43:32:00
30 Anton Klevstad 1993 H 727 43:58:00
31 Mattias Lafvas 1969 H 628 44:25:00
32 Stefan Ehrson 1987 H 762 44:27:00
33 Annv Suchdev Åkersberga Tennisklubb H 574 44:38:00
34 Eric Lyngeus 1984 Nordea H 767 44:52:00
35 Wilhelm Liljeblad 1975 H 636 44:52:00
36 Filip Malmqvist H 652 44:59:00
37 Ronald Cheng 1980 CSKA RIBBAKOV H 576 45:13:00
38 Knut Ander 1975 H 553 45:25:00
39 Fredrik Lindqvist 1966 Åkersberga SK H 639 45:25:00
40 Magnus Marthinsson 1968 H 656 45:30:00
41 Kristoffer Nordin 1984 Lingon o Blåbär H 740 45:39:00
42 Richard Innala 1981 Österskärs FF H 619 45:41:00
43 Ted Jansson 1981 Rydells H 745 45:46:00
44 Alain Gouygou 1971 H 599 45:49:00
45 Pontus Höjer 1993 Rydbo IF H 617 46:01:00
46 Jonas Degow 1967 H 761 46:06:00
47 Johan Modin 1990 H 765 46:11:00
48 Mortezd 1994 H 781 46:11:00
49 Juha Lagerberg 1968 H 629 46:24:00
50 Mikael Tillberg 1974 Åkersberga samuraj karate H 703 46:25:00
51 Claes Hägglöf 1963 H 615 46:27:00
52 Mats Classon 1991 Täby AK H 577 46:35:00
53 Stefan Hallberg 1986 H 604 46:36:00
54 Adam Miksits 1997 Team Miksits H 731 46:45:00
55 Mattias Miksits 1968 Team Miksits H 732 46:46:00
56 Petter Gahm 1988 H 752 46:54:00
57 Johan Skotte 1994 H 686 47:11:00
58 Per Sundström 1968 Skärgårdsstads IF H 695 47:13:00
59 Jonas Wägerth 1980 Wira Bruk Konstsmide H 729 47:17:00
60 Markus Nilsson 1988 H 728 47:21:00
61 Matias Hallgren 1978 CSKA Ribbakov H 724 47:23:00
62 Fredrik Hellström 1978 Fastighetsbyrån H 606 47:27:00
63 Stefan Hamrin H 605 47:35:00
64 Christoph Kind H 624 47:42:00
65 Martin Larsson ELFA H 634 47:46:00
66 Niklas Lindqvist 1996 Åkersberga Sportklubb H 640 47:58:00
67 Robert Mungenast 1969 H 658 48:02:00
68 Jamie Perry 1971 H 456 48:06:00
69 Carl Oscar Törnros 1974 H 705 48:07:00
70 Christian Finnerman 1977 H 595 48:08:00
71 Christofer Adding 1965 H 766 48:10:00
72 Jonas Hävren 1969 H 616 48:16:00
73 Christer Naesenius 1967 Fredrikshofs FIF H 659 48:26:00
74 Mats Berglin 1975 OK Österåkers H 564 48:30:00
75 Magnus Moberg Åkersberga Tennisklubb H 665 48:34:00
76 Michael Eriksson 1959 Skärgårdsstads IF H 592 48:41:00
77 Torbjörn Petersson 1969 Ackers H 594 48:42:00
78 Pär Östling 1966 H 730 48:45:00
79 Gustav Jäderlund 1981 Rydells H 744 48:49:00
80 Anders Karlsson 1966 Rydells H 746 48:49:00
81 Isak Sköld H 688 48:52:00
82 Ulf Lindblad 1970 H 754 48:58:00
83 Oskar Andersson 1971 H 755 49:04:00
84 Jonas Olsson H 670 49:07:00
85 Hjalmar Israelsson 1987 H 620 49:07:00
86 Jonas Malmborg H 651 49:17:00
87 Odd Martinsson 1968 Åkersberga SK H 657 49:23:00
88 Thomas Saleteg Åkersberga Tennisklubb H 680 49:24:00
89 Mats Larshagen 1974 Sveaskogs IF H 735 49:33:00
90 Krister Stark H 691 49:34:00
91 Esteban Araneda 1975 H 750 49:35:00
92 Björn Marksell 1965 H 655 49:49:00
93 Jan-Erik Lundkvist 1964 OK Österåker H 734 50:07:00
94 Rikars Kramer H 578 50:18:00
95 Robert Norman 1970 IVM AB H 668 50:27:00
96 Erik Lorinder 1973 Roslagens Jiujitsuklubb Ki Gen Sen H 641 50:33:00
97 Robert Lindgren 1967 Rydells H 743 50:38:00
98 Marcus Skotte 1994 H 687 50:38:00
99 Anders Lundin 1967 IFK Strängnäs H 645 50:40:00
100 Joakim Ingerlund 1991 H 769 50:45:00
101 Niklas Wellmar 1967 IK Waxholm H 708 50:50:00
102 Jonas Jonsson 1967 Miljöpartiet Österåker H 622 50:56:00
103 Tomas Karlsson 1964 KTH IF H 623 50:59:00
104 Tommy Engström 1975 H 737 51:05:00
105 Redouane Benselama 1974 H 561 51:15:00
106 Oliver Abrahamsson H 600 51:16:00
107 Jimmy Fransson Åkersberga samuraj karate H 773 51:17:00
108 Lars Bergström 1992 H 566 51:25:00
109 Hans Bergström 1963 H 565 51:33:00
110 Mogens Borring-Balle 1964 H 570 51:36:00
111 Jonas Sundsten Åkersberga Tennisklubb H 694 51:36:00
112 Hans Sköld H 452 51:40:00
113 Philip Dardel Åkersberga Tennisklubb H 580 52:00:00
114 Mattias Andersson 1996 H 554 52:09:00
115 Joakim Brauner 1968 H 571 52:10:00
116 Christer Beckman 1963 H 560 52:18:00
117 Leif Eklund 1948 H 589 52:44:00
118 Mikael Håkansson H 614 52:44:00
119 Magnus Sjöblom 1969 H 749 52:47:00
120 Henry Söderström 1963 Åkersberga SK H 760 52:51:00
121 Janne Svensson H 697 52:55:00
122 Kent Johansson 1972 Skärgårdsstads IF H 621 52:59:00
123 Daniel Palm 1971 H 674 53:46:00
124 Leif Dahlberg 1964 H 795 53:48:00
125 Håkan Sundkvist 1971 H 738 53:49:00
126 Viktor Tennström 1986 Fastighetsbyrån H 701 53:55:00
127 Per Åström 1952 H 723 53:56:00
128 Daniel Larsson 1984 H 633 54:02:00
129 Karl Hedqvist 1984 H 763 54:10:00
130 Jesper Bergkvist 1991 Åkersberga Goju-Ryu Karate H 776 54:16:00
131 Lars Lindberger 1968 IFK Österåker H 751 54:17:00
132 William Dahlberg-Nummert H 579 54:19:00
133 Johan Källbäck 1965 Hammarby IF H 627 54:24:00
134 Pelle Jakobsson 1971 H 771 54:44:00
135 Joakim Gamdal 1964 H 758 54:58:00
136 Jan Carlsten 1960 JMC H 575 54:59:00
137 Ibraheem Yasahar 1974 Nortech H 721 55:05:00
138 Mikael Persson 1954 H 676 55:08:00
139 Marcus Hultman 1987 H 612 55:09:00
140 Patrik Petterson 1978 H 774 55:13:00
141 Magnus Haglund 1964 FLIR IF H 603 55:19:00
142 Rickard Berggren 1974 H 563 55:46:00
143 Joacim Grave 1973 Broadband SC H 768 55:49:00
144 Roger Stalås 1969 Miljöpartiet i Österåker H 689 55:58:00
145 Rikard Werge 1971 H 710 56:23:00
146 Alexander Tennström 1974 Nortech H 700 56:27:00
147 Marcus Wikström H 715 56:43:00
148 Erling Grubbström 1956 H 602 56:48:00
149 Lennart Burenius 1951 H 573 56:57:00
150 Johan Leidermark Nordsjö Ide&Design H 635 57:01:00
151 Mathias Landin 1970 IFK Österåker Vikings H 632 57:04:00
152 Ola Martis 1962 H 748 57:16:00
153 Micke Andersson 1981 H 770 57:28:00
154 Matts Arkinger 1966 H 557 57:29:00
155 Sebastian Törner 1972 H 704 57:58:00
156 Mats Nilbrink H 663 58:18:00
157 Mats Lönnqvist 1975 H 648 58:33:00
158 Mattias Falck 1994 Fastighetsbyrån H 593 58:44:00
159 Robert Dardel Åkersberga Tennisklubb H 581 59:06:00
160 Christopher Hörman 1981 Hallvarsson & Hallarsson H 759 59:28:00
161 Andreas Skinnars 1971 H 685 59:38:00
162 Dan Blüme 1969 H 568 59:49:00
163 Peter Ribbing 1962 Fastighetsbyrån H 677 59:56:00
164 Markus Kruse H 626 01:00:03
165 Björn Arkinger 1972 H 556 01:00:04
166 Niklas Horn Lundberg 1974 H 611 01:00:05
167 Mathias Lycke 1975 H 647 01:00:05
168 Harry Hemming 1963 Skärgårdsstads IF H 607 01:00:12
169 Sten Rosendahl 1959 H 678 01:01:48
170 Stefan Glantz 1963 H 598 01:02:01
171 Mats Edin 1969 H 587 01:02:12
172 Lennart Engman 1960 H 777 01:02:14
173 Joakim Westin H 713 01:02:18
174 Fredrik Stare 1967 Åkersberga Sportklubb H 690 01:02:24
175 Ola Svensson Åkersberga Tennisklubb H 699 01:02:32
176 Patrik Sandberg H 682 01:02:42
177 Karl E Svensson 1980 Miljöpartiet de gröna H 698 01:03:30
178 Ken Ruto 1974 H 753 01:03:39
179 Erik Holmgren 1968 H 610 01:03:40
180 Jörgen Neckman H 660 01:04:08
181 Jonas Olsson 1964 H 764 01:04:18
182 Olle Keijser 1938 H 736 01:04:49
183 Anton Nilbrink H 662 01:05:08
184 Erik Lundström H 646 01:05:18
185 Andreas Ingelgård 1997 H 618 01:05:35
186 Hans Lorinder 1968 Roslagens Jiujitsuklubb Ki Gen Sen H 642 01:05:48
187 Kent Nordin 1954 Österåkers Mark o Bygg H 739 01:06:04
188 Jonas Nordin 1976 Lingon o Blåbär H 741 01:06:04
189 Lennart Öberg 1947 Synsam H 742 01:06:44
190 Sai Johansson H 439 01:07:02
191 Richard Edberg 1974 H 586 01:07:40
192 Per Andersson 1977 H 726 01:08:40
193 Mikael Rylander 1964 Roslagens Jiujitsuklubb Ki Gen Sen H 679 01:08:43
194 Max Ebenfelt 1993 H 585 01:10:53
195 Andri Elfarsson H 590 01:10:53
196 Tommy Malmqvist H 653 01:10:56
197 Kenneth Engström 1953 H 591 01:16:38
198 Leif Age 1946 Skärgårdsstads IF H 550 01:18:39
 

Comments are closed.



Bad Behavior has blocked 12621 access attempts in the last 7 days.