Resultat

Till höger hittar ni alla lopp och klasser.

Se er målgångsvideo

Klicka på namnet i resultatlistan så kan ni se en målgångsvideo.

Lagresultaten

OBS “Lagresultaten” Racetimers hemsida är fel. Där saknas tidsavdraget för fullföljande lagmedlemmar. Officiella lagresultat här nedan.

 

Dreamteam – Åkersberga Spring

Grymt imponerande laginsats från Åkersberga Spring. Snittid 38:50 på de 4 främsta!

Grattis till segern!

 

 

Lagresultat från Österåkersmilen 2013

LAGTID, inkl bonus
1 Åkersberga spring 02:35:22 02:11:22
Anders Lindberg 37:48:00
Erik Eng 39:06:00
Knut Ander 39:12:00
Joakim Perani 39:16:00
Lisa Markström 40:16:00
Assar Markström 40:32:00
Malin Dahlbäck 40:35:00
Jan Hübenette 40:44:00
Helena Henriksson 42:03:00
Per Sundström 45:22:00
Peter Aronsson 45:33:00
Christer Nilsson 48:44:00
Johan Bergsten 50:44:00
2 SJÖNÄRA 02:52:31 02:28:31
Bonnie Tran 39:42:00
Piotr Makula 43:03:00
Erik Westerlund 44:48:00
Martin Arvidson 44:58:00
Johan Franzén 45:08:00
Harald Franson 46:44:00
Anders Björkman 51:15:00
Gabriella Krook 53:31:00
Ulrika Lübeck 53:41:00
FREDRIK LYSÈN 54:28:00
Mats Öhlin 54:45:00
Mattias Mattsson 54:55:00
Niklas Lindsay 55:47:00
Andreas Malmfält 56:04:00
Fredrik Stenberg 59:35:00
Arne Kallstenius 01:00:40
Niklas Rosén 01:08:26
Mikael Djulstedt 01:13:47
3 Gym & Motion 02:53:24 02:29:24
Kamyar Sajjadi 41:27:00
Max Hymnelius 42:42:00
Daniel Jonsson 43:46:00
Simon Rosenholm 45:29:00
Malin Nitschue 48:58:00
Mats Näfve 52:15:00
Dan Blume 52:31:00
Micheal Hall 52:36:00
Jasmine Klang Ebeling 53:42:00
Emily Oscarsson 01:00:28
4 Kitana Dojo/Kajiya Dojo Judo 02:55:49 02:31:49
Braulio Ahumada 41:07:00
David Wester 44:26:00
Oscar Wester 44:27:00
Bolle Henningsson 45:49:00
Sara Portnoff 47:23:00
Haris Kasumovic 48:22:00
Lars Bergström 49:41:00
Redouane Benselama 53:13:00
Olle Wikman 01:01:29
Tommy Hansson 01:02:59
Elin Marklund 01:03:42
Satsuki Okayasu 01:15:15
5 Svensk Fastighetsförmedling 03:06:50 02:42:50
Fredrik Zander 43:12:00
Rickard Innala 45:07:00
Johan Lilja 47:53:00
Jörgen Fogelström 50:38:00
Fredrik Ulgemo 50:57:00
Pelle Eriksson 51:23:00
Erik Hartgerink 54:15:00
Carl Vestersköld 54:24:00
Magnus Wigren 54:25:00
Sara Strand 01:00:53
6 Club Active 03:05:15 02:45:15
Richard Kramer 43:31:00
Adam Kinnwall 45:18:00
Alexander Dahlberg 48:05:00
Mats Kinnwall 48:21:00
Axel Holmström 48:41:00
William Dahlberg 50:39:00
Richard Sundberg 55:05:00
Ludwig Risland 57:59:00
Jörgen Neckman 58:56:00
7 Kyrkligt Centrum 03:06:56 02:54:56
Jonas Olsson 43:46:00
Patrik Olsson 43:49:00
Marcus Wickström 46:45:00
Ali Kabba 52:36:00
Anher Kareem 52:38:00
Karam Smoal 53:56:00
Isak Sköld 56:15:00
8 Åkersberga Elektriska 03:07:49 02:55:49
Marcus Olofsson 41:24:00
Linus Nilsson 45:23:00
Martin Eknert 50:09:00
Pontus Stordal 50:53:00
Patrik Åkerberg 53:34:00
Fredrik Hårderup 01:01:36
Nicklas Palsén 01:01:37
9 Åkersberga tennisklubb 02:56:13 02:56:13
Anders Johansson 41:33:00
Per Wennergren 42:29:00
Magnus Övergaard 46:05:00
Thomas Saleteg 46:06:00
10 Solsidan Norr 03:11:40 03:03:40
Daniel Palm 43:39:00
David Randén 46:51:00
Matts Arkinger 49:59:00
Björn Arkinger 51:11:00
Sara Palm 54:20:00
Claire Blackadder 59:47:00
11 Arnbergs Team 03:22:46 03:10:46
Mikael Costa Pinto 44:59:00
Tommy Arnberg 52:20:00
Patrik Gustafsson 52:22:00
Ronny Innala 53:05:00
Mattias Granqvist 01:00:40
Simon Ebbesen 01:08:07
Robin Pettersson 01:08:33
12 Dumme Schwede 03:23:21 03:11:21
Per Gottfridsson 49:44:00
Mattias Lindhe 49:44:00
Staffan Lindhe 49:44:00
Elin Mattisson 54:09:00
Sophie Lindhe 59:35:00
Ann Gottfridsson 01:03:59
Susanne Lindhe 01:08:43
13 Roslagens Jiujitsuklubb 03:22:08 03:18:08
Erik Lorinder 46:26:00
Ulf Lindblad 46:27:00
Robin Nordenstein 51:01:00
Jonas Bäckelin 58:14:00
Hartmut Kaul 59:43:00
14 ÖSTERÅKER MARK & BYGG 03:22:47 03:18:47
Kristoffer Nordin 43:23:00
Kenneth Nordin 45:53:00
Kent Nordin 55:55:00
Anna Neasenius 57:36:00
Krister Neasenius 57:36:00
15 Fairline 03:28:36 03:24:36
Anton Adding 47:40:00
Christofer Adding 47:48:00
Bengt Ekehurt 56:22:00
Lotta Bjurman 56:46:00
Jonas Olsson 01:03:50
16 Miljöpartiet Österåker 03:29:50 03:29:50
Monique Stalås Hörnsten 47:33:00
Jonas Jonsson 50:07:00
Roger Stalås 52:38:00
Sara Kjernholm 59:32:00
17 ICA 03:30:14 03:30:14
Filip Malmqvist 40:13:00
Ida Holmström 52:18:00
Nathalie Maurer 56:49:00
Nelly Dickman 01:00:54
18 Sol 03:38:34 03:34:34
Åsa Lundqvist 41:18:00
Henrik Kempe 57:32:00
Åsa Lundin 58:25:00
Anna-Karin Eriksson 01:01:19
Carolina Zenkert 01:18:11
19 Team Forsell 03:44:17 03:44:17
Philip Forsell 44:55:00
Fredrik Forsell 57:16:00
Anders Forsell 01:00:08
Henrik Forsell 01:01:58
 

Comments are closed.



Bad Behavior has blocked 434 access attempts in the last 7 days.