Placering Startnr Namn Förening/Ort Tid Tid efter Tempo
(klass) (klass) (min/km)
1 590 Frida Lundén FK Studenterna 35:11:00 03:31
2 584 Anna Lindh Rånäs 4H 36:34:00 +1:23 03:39
3 577 Dace Landström Vallentuna FK 38:08:00 +2:56 03:48
4 602 Karin Medin Söderenergi 39:30:00 +4:19 03:56
5 659 Bonnie Tran Sjönära 40:07:00 +4:55 04:00
6 600 Lisa Markström Åkersberga SK 40:21:00 +5:10 04:02
7 716 Lisa McRae Running Sweden 40:52:00 +5:40 04:05
8 700 Josefine Letzner Hässelby SK 41:19:00 +6:07 04:07
9 612 Lotta Nordbeck Roden triatlon club 41:20:00 +6:09 04:07
10 707 Helena Henriksson Åkersberga SK 41:44:00 +6:32 04:10
11 543 Linda Fernius Falk 44:15:00 +9:04 04:25
12 717 Madelene Larsson Fredrikshoft IF 45:46:00 +10:34 04:34
13 604 Ida Jonsson ICA Kvantum 46:20:00 +11:09 04:37
14 565 Anne Jensen IF Linnéa 46:25:00 +11:14 04:38
15 637 Christina Selberg IF Linnéa 46:26:00 +11:14 04:38
16 558 Lotta Holmberg 46:33:00 +11:21 04:39
17 691 Åsa Widebäck 46:38:00 +11:26 04:39
18 701 Ann-Sophie Bäckman Orangeriet 46:45:00 +11:34 04:40
19 555 Annika Hemberg IFK Österåker 46:45:00 +11:34 04:40
20 680 Maria Björk Sjönära 47:05:00 +11:53 04:42
21 685 Madeleine Lenke PalmBeach Roadrunners/Vägkontroll 47:33:00 +12:21 04:45
22 611 Anna Norberg Sollentuna 47:35:00 +12:23 04:45
23 623 Matilda Ottosson Gym & Motion 48:03:00 +12:52 04:48
24 542 Sofie Kindberg Gym & Motion 48:14:00 +13:03 04:49
25 681 Lotta Curbo Sjönära 48:39:00 +13:28 04:51
26 661 Elin Trolte 48:56:00 +13:45 04:53
27 672 Ingrid Wählby Roslagens Jiujitsuklubb Ki Gen Sen 48:57:00 +13:46 04:53
28 696 Lotta Eriksson 49:06:00 +13:54 04:54
29 610 Malin Nitschke Gym & Motion 49:09:00 +13:58 04:54
30 613 Ulrika Norrbrink Skärgårdsstad 49:11:00 +13:59 04:55
31 644 Monique Stalås Hörnsten Miljöpartiet i Österåker 49:11:00 +14:00 04:55
32 589 Michaela Lundell 49:38:00 +14:26 04:57
33 503 Cecilia Ander Åkersberga SK/Åkersberga Spring 49:49:00 +14:38 04:58
34 550 Jeanette Gleerup Miksits 50:00:00 +14:48 04:59
35 592 Hanna Lundström 50:01:00 +14:49 05:00
36 632 carin pierre Lag FAIRMARIN 50:20:00 +15:08 05:01
37 668 Anna Maria Wikström IFK Österåker Vikings Hockey 51:10:00 +15:58 05:06
38 570 Jasmine Klang-Ebeling Österåkers gymnasium 51:37:00 +16:26 05:09
39 690 Felicia Westling 51:42:00 +16:31 05:10
40 575 Nina Lafvas Miljöpartiet 51:45:00 +16:34 05:10
41 689 Felica Curbo 51:49:00 +16:38 05:10
42 579 Ulrica Larsson Gym & Motion 51:54:00 +16:43 05:11
43 588 Johanna Lundeberg Team Sapiens.se 51:57:00 +16:46 05:11
44 520 Ulrika Carlstein Åkersberga Sportklubb 52:01:00 +16:50 05:12
45 666 Åsa Viberg 52:08:00 +16:57 05:12
46 606 Tina Munck 52:11:00 +16:59 05:13
47 519 Cajsa Carlsson 52:36:00 +17:25 05:15
48 511 Sanna Bergenheim 52:36:00 +17:25 05:15
49 246 Charlotte Östervall Kitana Judo / Åkersberga Karateklubb 52:40:00 +17:28 05:15
50 631 Nina C Persten 52:44:00 +17:33 05:16
51 523 Linda Clarenbring Gym & Motion 52:45:00 +17:34 05:16
52 704 Carolina Risfjell Accenture IF 52:55:00 +17:43 05:17
53 628 Malin Pehrson Gym & Motion 52:59:00 +17:47 05:17
54 693 Karin Niklasson 53:06:00 +17:55 05:18
55 572 Gabriella Krook Sjönära 53:10:00 +17:58 05:18
56 622 Ingela Oster Gym & Motion 53:10:00 +17:59 05:18
57 603 Anna Meyer Gym & Motion 53:17:00 +18:06 05:19
58 715 Elisabeth Dargbe Gym & Motion 53:26:00 +18:15 05:20
59 698 Eivor Nyberg IBM Club 53:27:00 +18:15 05:20
60 640 Cathrin Skarpfors Åkersberga triathlonförening 53:28:00 +18:16 05:20
61 512 Josefine Bergholtz Sollentuna 53:29:00 +18:17 05:20
62 546 Helena Fock 53:51:00 +18:39 05:23
63 576 Annelie Landén 53:51:00 +18:40 05:23
64 585 Maria Lindström Gym & Motion 53:54:00 +18:42 05:23
65 517 Jennie Brisman 54:15:00 +19:04 05:25
66 518 Petra Båryd 54:17:00 +19:05 05:25
67 532 Kristina Edner 54:51:00 +19:40 05:29
68 556 Nina Herlin 55:00:00 +19:49 05:29
69 593 Ulrika Lübeck Sjönära 55:04:00 +19:53 05:30
70 529 Isabella Dombos 55:05:00 +19:53 05:30
71 557 Berit Holmberg 55:05:00 +19:54 05:30
72 596 Annika Lööv Åkersberga Spring 55:05:00 +19:54 05:30
73 539 Susanne Eneroth 55:07:00 +19:55 05:30
74 706 Julia Mikaelsdotter 55:07:00 +19:56 05:30
75 684 Birgitta Buskas 55:16:00 +20:04 05:31
76 624 Sara Palm ÅSS 55:16:00 +20:04 05:31
77 634 Tina Sallmander 55:21:00 +20:09 05:32
78 582 Lena Liljegren Sjönära 55:23:00 +20:11 05:32
79 568 Jenny Karlsson 55:30:00 +20:19 05:32
80 705 Birgitta Wickbom HSB Omsorg 55:31:00 +20:20 05:33
81 663 Lena Westberg 55:35:00 +20:24 05:33
82 639 Jenny Sjöling 55:36:00 +20:25 05:33
83 683 Veronica Thorfve Vallmo Runners 55:50:00 +20:39 05:34
84 616 Lena Näsholm 55:55:00 +20:43 05:35
85 653 Lena Sörås Gym & Motion 55:56:00 +20:45 05:35
86 615 Hanna Nybeson Gym & Motion 56:11:00 +20:59 05:37
87 562 Isabell jakobsson 56:19:00 +21:08 05:37
88 642 Magdalena Sparf 56:27:00 +21:15 05:38
89 699 Ida Hessler 56:28:00 +21:17 05:38
90 660 Eva Treser Team Biljouren 56:29:00 +21:18 05:38
91 569 Sara Kjernholm Miljöpartiet i Österåker 56:31:00 +21:20 05:39
92 607 Camilla Nejdhammar 56:31:00 +21:20 05:39
93 540 Gunilla Ericsson 56:32:00 +21:21 05:39
94 710 Gela Lindvall 56:40:00 +21:28 05:39
95 664 Åsa Westerlund 56:53:00 +21:42 05:41
96 598 Anna Malmerfelt Åkersberga Triathlonförening 56:53:00 +21:42 05:41
97 541 Camilla Fagrell Åkersberga SK 56:54:00 +21:42 05:41
98 537 Lotta Elfgren 57:02:00 +21:51 05:42
99 667 Mia Widstrand 57:04:00 +21:52 05:42
100 686 Mimmi Rydstrand Vägkontroll 57:10:00 +21:58 05:42
101 670 Lisa von Segebaden 57:23:00 +22:11 05:44
102 524 Therese Cleve 57:34:00 +22:22 05:45
103 671 Marja von Stedingk 57:36:00 +22:25 05:45
104 652 Ann Svensson Österåkers gymnasium 57:53:00 +22:42 05:47
105 564 Eleonore Jansson 58:03:00 +22:52 05:48
106 500 Helena Agervald 58:22:00 +23:10 05:50
107 669 Kristina Wiktander Broman 58:24:00 +23:13 05:50
108 605 Agneta Moore 58:27:00 +23:15 05:50
109 703 Marianne Marthinsson 58:34:00 +23:23 05:51
110 694 Tina Kihlgren Åkers Ryttarlag 58:43:00 +23:31 05:52
111 697 Lotta Edgert 58:48:00 +23:36 05:52
112 679 Maria Andersson Sjönära 59:06:00 +23:54 05:54
113 682 Sophie Alkestav-Strandberg 59:19:00 +24:08 05:55
114 502 Helena Alkhamisi 59:23:00 +24:12 05:56
115 609 Sanna Nilsson 59:37:00 +24:26 05:57
116 507 Leena Askebjer 59:42:00 +24:30 05:58
117 526 Josefine Dahlqvist Gym & Motion 59:43:00 +24:31 05:58
118 702 Carina Nyman Handelsbanken IF 59:48:00 +24:36 05:58
119 651 Jenny Svedholm 59:52:00 +24:41 05:59
120 654 Eva Tammo Friskis&Svettis 59:56:00 +24:44 05:59
121 538 Katja “Kattis” Elmkvist Gym & Motion 01:00:00 +24:49 05:59
122 635 Susanne Sandström Gym & Motion 01:00:01 +24:49 06:00
123 641 Boel Skyman 01:00:06 +24:55 06:00
124 571 Anna Kristensson 01:00:10 +24:59 06:00
125 567 Lotta Kamm 01:00:16 +25:04 06:01
126 658 Ulrica Torsell 01:00:37 +25:25 06:03
127 521 Beata Cerba 01:00:43 +25:31 06:04
128 508 Marie Axelsson Miljöpartiet i Österåker 01:00:54 +25:43 06:05
129 534 Sanna Ekman 01:00:59 +25:47 06:05
130 617 Charlotte Ohlsson Korall 01:01:10 +25:59 06:06
131 580 Mariambi Lembke-håkansson 01:01:12 +26:01 06:07
132 581 Lena Lidö 01:01:13 +26:01 06:07
133 650 Jenny Swahn 01:01:20 +26:09 06:07
134 551 Sanna Granberg 01:01:28 +26:16 06:08
135 506 Cecilia Arvidson Sjönära 01:01:44 +26:33 06:10
136 548 Viktoria Franzén 01:01:44 +26:33 06:10
136 561 Victoria Ibanez 01:02:16 +27:05 06:13
138 601 Nathalie Maurer 01:02:19 +27:07 06:13
139 563 Madelene Jakobsson 01:02:57 +27:46 06:17
140 516 Caroline Borgudd 01:03:22 +28:11 06:20
141 643 Veronica Stafström 01:03:27 +28:16 06:20
142 560 Ingmarie Holmsten Åkersberga tennisklubb 01:03:33 +28:22 06:21
143 678 Erika Andersson Österåker Östra Ryds församling / Spring för livet 01:04:01 +28:50 06:24
144 599 Elin Marklund Kitana Judo / Åkersberga Karateklubb 01:04:12 +29:01 06:25
145 675 Emma Åkerberg Åkersberga Elektriska AB 01:04:14 +29:03 06:25
146 591 Marianne Lunding 01:04:24 +29:13 06:26
147 614 Karolina Nowak 01:05:00 +29:48 06:29
148 522 Liselotte Christensen 01:05:44 +30:33 06:34
149 595 Emma Löwing 01:05:50 +30:38 06:34
150 711 Anne Randonius ClubActive 01:06:40 +31:29 06:39
151 586 Suzana Lolic 01:08:04 +32:53 06:48
152 554 Malin Helldén 01:08:58 +33:47 06:53
153 665 Josephine Westrén Gym & Motion 01:09:56 +34:45 06:59
154 630 Anna Peiro ÅSK 01:09:57 +34:45 06:59
155 509 Annika Berg 01:10:06 +34:55 07:00
156 531 Mikaela Drotte Kitana Judo/Åkersberga Karateklubb 01:10:29 +35:18 07:02
157 618 Satsuki Okayasu Kitana Judo / Åkersberga Karateklubb 01:10:30 +35:18 07:02
158 676 Rosita Åkermark Cubus AB 01:10:48 +35:37 07:04
159 594 Karin Löfgren 01:11:44 +36:32 07:10
160 573 Anna Krusinger 01:15:32 +40:20 07:33
161 655 Yvonne ThorfveEverett 01:18:36 +43:25 07:51
162 547 Tiffany Forsberg 01:21:48 +46:37 08:10
163 619 Linda Olofsson 01:21:49 +46:37 08:10
164 648 Monica Strömberg Åkersberga tennisklubb 01:23:13 +48:02 08:19
165 501 Anna Ahlström
504 Isabell Andersson
514 Sara Bergström
515 josefine björklund
525 Christina Dahlbäck Åkersberga SK
527 Annica Delsius
528 Anette Dernell
530 Åsa Drakenberg
533 Maria Ek
535 Heidi Ekström Miljöpartiet i Österåker
536 Jessica Eléhn
544 Karin Finndin
545 Kristina Finnilä Lonesome runners
549 Åsa Garfvé
552 Maria Gustavsson
553 Lotta Haenel
559 Jenny Holmstedt
566 Jeanette Johansson
574 Caroline Kågestam ICA Kvantum
578 Kajsa Langley
583 Sophia Lind Hubinette
587 Ulrika Lorentzi IFK Österåker Vikings HC
597 Matilda Malm
608 Anna Nilsson
620 Carina Olsson
621 Monika Olsson
625 Malin Parmander
626 emelie passchier
627 helene passchier
633 Elin Ring Swedbank Ab
636 Marie-Louise Scanlan
638 Fia Sjölin
646 Ingela Stenvall
649 Karin Sundelin
656 Ann Thönners Gym & Motion
657 Linda Tjernlund
677 Jessica Österberg Fredrikshofs FIF
718 Eva Heimer
3 510 Titti Berg Mark Team Mark dnf dnf dnf
 

Comments are closed.



Bad Behavior has blocked 12621 access attempts in the last 7 days.